RETIX

Retix.C® Professional to marka należąca do francuskiej firmy farmaceutycznej URGO Group, światowego eksperta i lidera w dziedzinie anatomii i fizjologii skóry. U podstaw filozofii marki leży stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych i rewitalizujących skórę dzięki unikalnym, umożliwiającym personalizację, protokołom i terapiom zabiegowym.

Retix.C® jest prekursorem w synergistycznych połączeniach retinoidów i biologicznie aktywnych form witaminy C ze składnikami optymalizującymi ich działanie jak czynniki wzrostu TGFβ-2, kwas ferulowy, floretyna, peptydy, ceramidy oraz ektoina.

Flagowym zabiegiem marki jest Retibooster® – innowacyjna terapia retinolowa z antyoksydacyjno – przeciwzapalnym kompleksem dla naturalnej, profizjologicznej odnowy skóry. Komplementarna oferta preparatów Retix.C® zapewnia wielokierunkowe, spersonalizowane podejście do pacjenta, może być stosowana w formie pojedynczych zabiegów, protokołów i terapii, jako uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej w gabinecie oraz jako wspomagająca efekty zabiegów pielęgnacja domowa.

RETIX.C CLASSIC

Intensywnie złuszczająca kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę z 4% czystym retinolem, witaminą C i proteoglikanami. Stymuluje odnowę tkankową, usuwa martwy naskórek odświeżając i intensywnie wygładzając skórę. Kuracja redukuje niedoskonałości, takie jak drobne zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia, ponadto rozjaśnia i rozświetla skórę. Dzięki zastosowaniu stabilnej formy retinolu zabieg jest efektywny, przy wysokiej tolerancji i zmniejszonym ryzyku podrażnień.

WSKAZANIA

Nierówny koloryt i struktura skóry

Widoczne oznaki starzenia

Utrata jędrności i elastyczności

Niedoskonałości (zmiany potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia)

Utrata blasku, ziemisty koloryt skóry

SKŁADNIKI AKTYWNE

4% Retinol w stabilnej formie silnie odmładza, zagęszcza i stymuluje proces regeneracji skóry. Zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację: przyspiesza proces tworzenia nowych komórek, w efekcie znacząco poprawia jakość skóry.

5% Witamina C w postaci 3-O Etylowego kwasu askorbinowego wykazuje wysoką stabilność, działa przeciwrodnikowo i antyoksydacyjnie, rozjaśnia i rozświetla skórę.

Proteoglikany – wypełniają przestrzeń międzykomórkową, zapewniając gładką, elastyczną i jędrną skórę.

RETIBOOSTER®

Innowacyjna terapia retinolowa o wielokierunkowym działaniu zapewniająca efekt „nowo narodzonej skóry” i jej odnowę na poziomie komórkowym.

PATENT PENDING- unikalne połączenie 4% czystego retinolu z 2% czynników wzrostu TGF o szlaku metabolicznym identycznym jak retinol. Połączenie tych dwóch substancji opiera się na ich synergistycznym działaniu, gdzie czynniki wzrostu TGF wzmacniają działanie retinolu i jednocześnie stymulują produkcję lipidów w skórze, dzięki czemu podrażniające działanie retinolu zostaje zminimalizowane.

Bestseller

WSKAZANIA

Brak jędrności i napięcia skóry

Przebarwienia skóry różnego pochodzenia

Widoczne linie zmarszczek

Niedoskonałości (rozszerzone pory, zmiany potrądzikowe, zaskórniki, nierówna struktura)

2-ETAPOWY ZABIEG Z KOMPLEKSEM ANTYOKSYDACYJNYM I PRZECIWZAPALNYM

RETINOL TGF ACTIVATOR (fiolka):

6% RETIBOOSTING COMPLEX – połączenie czystego retinolu oraz składnika aktywującego czynnik wzrostu TGF-β2. W skład kompleksu wchodzą ponadto: kwas mlekowy, witamina E, hydrolat z kwiatu pomarańczy, roślinne składniki rozjaśniające. W rezultacie synergistycznego działania składników aktywnych następuje regulacja procesów keratynizacji naskórka i znacząco pobudza się synteza kolagenu typu I, elastyny oraz kwasu hialuronowego, siarczanu chondroityny i proteoglikanów

BOOSTER SERUM (ampułka):

WITAMINA C w połączeniu z kwasem ferulowym, mlekowym oraz niacynamidem działa silnie antyoksydacyjnie i rozświetlająco. Ponadto neutralizuje reaktywne formy tlenu wytwarzane w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne i czynniki środowiskowe.

 

 

 

 

Kontakt