Osiem faktów, których nie wiesz o kosmetologach

IMGP3212Osiem faktów, których nie wiesz o kosmetologach

Czasy, kiedy kobiety i mężczyźni sami dbali o swoja skórę dawno już minęły. Oczywiście zdarzają się ludzie, którzy sami starają się zadbać o swoje ciało w domu, ale coraz więcej osób chce by zajęli się nimi specjaliści. Dlatego coraz większe znaczenie zyskuje zawód kosmetologa. Już nie wystarcza kosmetyczka w maleńkim gabinecie. Pilnie poszukiwani są teraz wszechstronni fachowcy do profesjonalnych salonów urody! 

Jeżeli chcecie zadbać o swoją skórę, tak by efekty były jak najszybciej widziane, a do tego długoterminowe, a zabiegi bezpieczne dla Waszego zdrowia, to musicie wybrać najlepszych i sprawdzonych specjalistów. Wybierając się do gabinetu kosmetycznego oddajecie się w ręce kosmetologów, często nawet nie wiedząc, co mogą zrobić i jak szeroki jest zakres ich działań. Stąd często zaskoczenie. Zapraszamy Was do naszego salonu Black Cat Beauty & Spa, działającego w dwóch miejscach Warszawy, w którym kierujemy się mottem ?Zostań lepszą wersją siebie?. U nas poznacie najlepszych fachowców. Zapraszamy Was na darmową konsultację kosmetologiczną. – Zdiagnozujemy typ Waszej skóry, określimy jej potrzeby, doradzimy odpowiednie produkty i zabiegi, przygotujemy skuteczny plan pielęgnacji domowej, a przede wszystkim porozmawiamy o tym, co możemy zrobić dla Ciebie ? opowiada Elżbieta Miszczak, właścicielka naszego salonu. 

Kosmetolog to nie kosmetyczka

Jeżeli wybieracie się po raz pierwszy do profesjonalnego salonu urody może Was zdziwić, że spotkacie się tam właśnie z kosmetologiem. To już nie te czasy, kiedy przyjmowała Was kosmetyczka, czyli pani w ?białym fartuszku?, która zajmowała się Waszymi paznokciami czy brwiami oraz radziła, jakiego kremu i lakieru używać. Teraz to wykwalifikowany specjalista. 

Kosmetolog ? samouk czy profesjonalista?

No właśnie, minęły już czasy, kiedy kosmetolog był amatorem, który uczył się i nabierał doświadczenia podczas pracy ze swoimi klientami lub na kilkudniowym kursie. Teraz to profesjonalista, który nierzadko skończył specjalne studia i ma tytuł magistra uniwersytetu medycznego. Jest doświadczony i wie, co może zrobić, a czego lepiej nie robić, aby nie narazić zdrowia osób, którymi się zajmuje. Dodatkowo przechodzi kolejne kursy i zdobywa certyfikaty, doskonaląc swoje umiejętności. I dlatego takich specjalistów powinniśmy przede wszystkim szukać. 

Dlaczego ważne są kosmetologiczne szkolenia?

Bo co roku na rynku pojawia się wiele nowości. Nowe produkty, nowe urządzenia i nowe zabiegi, które w jeszcze lepszy sposób pomagają zadbać o Waszą urodę. Żeby z nich korzystać, trzeba zdobywać nową wiedzę. Czasami też kosmetolodzy na sobie samych najpierw sprawdzają nowe produkty, a nawet nowoczesną aparaturę, by jak najlepiej służyć poradą swoim klientom. I my takich specjalistów w swoim salonie mamy. Zapytajcie ich, może opowiedzą Wam, jakie nowinki w świecie kosmetologów pojawiły się w ostatnim roku. Możecie przy okazji poznać nowe, ciekawe informacje! A wtedy na pewno chętnie do nas wrócicie.

Zawód kosmetolog

Zapewne nie wszyscy z Was wiedzą, że Ministerstwo Pracy zalicza kosmetologa do zawodów medycznych. Nie ma sporządzonego wykazu zabiegów, które może wykonywać kosmetolog, a jakimi już powinien się zająć lekarz. Dlatego tak ważne są jego wykształcenie, kompetencje i szeroka wiedza. 

Jak działa profesjonalny kosmetolog?

Przede wszystkim zaczyna od wywiadu ze swoim klientem i rozmawia o tym, czego On potrzebuje. Taka rozmowa jest bardzo ważna, bo dobry specjalista nie tylko mówi, ale przede wszystkim słucha. A później radzi, co można zrobić by Wasza skóra wyglądała jak najkorzystniej. Po wywiadzie kosmetolog proponuje konkretne zabiegi i kosmetyki. Następnie umawia się na wizytę i przeprowadza zabiegi, ale później też radzi, co możecie zrobić jeszcze sami w domu. Sugeruje nawet jak zmienić tryb Waszego życia. Macie gwarancję, że zna się na fizjologii i anatomii, dietetyce czy dermatologii. Czyli posiada wszechstronną, dogłębną wiedzę. Oczywiście, kiedy jest taka potrzeba konsultuje się także z lekarzami.

Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetolog przede wszystkim kompleksowo podchodzi do Waszej urody. Nie skupia się tylko na jednym elemencie. Możecie liczyć na to, że przeprowadzi zabiegi kosmetyczne w sposób profesjonalny. Zajmie się nie tylko rozwiązywaniem problemów, czyli na przykład oczyszczaniem i ujędrnianiem skóry, ale także będzie działał profilaktycznie. Kosmetolog może przeprowadzić nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, ale także bardziej inwazyjne, czyli zajmie się leczeniem cellulitu, wypełnianiem zmarszczek czy usuwaniem znamion. Oczywiście doradzi też jak pielęgnować Wasze ciało oraz jakich używać kosmetyków i preparatów. 

Kosmetolog. Zawód, który nie potrzebuje parytetów

W tej branży pracują zdecydowanie w większości kobiety. Nie pomylimy się, jeżeli stwierdzimy, że ponad 99 procent kosmetologów to panie. Dlaczego? Zdecydowana większość klientów twierdzi, że kobiety są o wiele bardziej wrażliwe na piękno, delikatniejsze i bardziej rozumieją inne panie, które przychodzą po poradę. I lubią sobie porozmawiać. Chociaż oczywiście ro stereotypy, ale w tym akurat zajęciu się sprawdzają. Dlatego zawód kosmetologów nie potrzebuje parytetów. Może, więc powinniśmy mówić kosmetolożka, a nie kosmetolog? Ale ten problem zostawmy językoznawcom.

Ale nie tylko kobiety?

No właśnie. Pamiętajcie, że w salonach kosmetycznych możecie spotkać nie tylko kobiety ? kosmetologów, ale także panów, świetnych specjalistów w tym zawodzie. Dlatego nie zrażajcie się od razu do mężczyzn. Dajcie im szanse, oni też są dobrymi fachowcami!

Na spotkanie z profesjonalnymi kosmetologami zapraszamy do naszych salonów Black Cat Beauty & Spa, który znajdziecie w Warszawie na Pradze, na Grochowie, a wkrótce również na Targówku. 

-->