Mezoterapia zabieg dla Ciebie

50248169_2350602178292402_7546421920355319808_n 

Zabiegi estetyczne od dawna nie są tabu. A usuwanie niedoskonałości urody od dawna nie powinno kojarzyć się ze skalpelem, opuchlizną i długotrwałą rekonwalescencją. Mezoterapia, dermapen czy bb glow – to trzy spośród najpopularniejszych ostatnio zabiegów, które pomagają wyglądać i poczuć się lepiej – natychmiast i niemal bezboleśnie.

– Mezoterapia to nic innego jak szybka (i zdrowa) droga na skróty – tłumaczy Elżbieta Miszczak, właścicielka warszawskich salonów kosmetycznych Black Cat Beauty and Spa. – Zamiast podawać leki tradycyjną metodą, choćby w tabletkach, obciążając przy tym wątrobę, żołądek czy nerki, aplikujemy je bezpośrednio do miejsca, w którym mają działać. 

Igłowo – dzięki strzykawkom o wyjątkowo cienkich igłach i specjalnym urządzeniom wykonującym mikronakłucia lub nieinwazyjnie – wykorzystując prąd o wysokiej częstotliwości, wstrzykujemy lekarstwa do skóry właściwej – tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. W ten sposób możemy aplikować (przede wszystkim odmładzająco na twarz, dekolt i dłonie, a także – w celu pobudzenia wzrostu włosów – na skórę głowy) witaminy, kofeinę, kwas hialuronowy, aminokwasy, sole mineralne i szereg innych substancji. 

Dermapen jest kolejnym krokiem w ewolucji podobnych, nieoperacyjnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. ?Pen? (po angielsku długopis) nieprzypadkowo występuje w nazwie. Dermapen wyglądem przypomina bowiem długopis, a wyposażony jest w 12 ultracienkich igieł, wykonujących nakłucia sięgające nie głębiej niż na 2,5 milimetra pod powierzchnię skóry. Kluczowe – i być może zaskakujące – jest to, co ma się dzięki podobnym nakłuciom dostać do organizmu. Otóż jest to… absolutnie nic. – Dermapen nie służy bowiem do aplikowania leków, istotą jego działania jest pobudzanie skóry do regeneracji – mówi Elżbieta Miszczak. Nakłucia wywołują bowiem mikrouszkodzenia, te zaś stymulują tkanki do wytwarzania włókien kolagenowych. Proces odbudowy zmusza organizm do produkcji elastyny i proteoglikanów, co wpływa z kolei na ujędrnienie skóry. Dermapen pomaga w pozbyciu się cellulitu, zmarszczek, blizn, rozstępów czy znamion.

BB glow to jeszcze jedno bezbolesne (wykonywane w znieczuleniu miejscowym), nieinwazyjne rozwiązanie, które służy poprawie wyglądu, a wykorzystuje metodę mezoterapii. Z pomocą kolejny raz przychodzą więc mikroigły – tym razem służące wstrzykiwaniu pod skórę substancji odżywczych, które powodują jej rozjaśnienie i wygładzenie. Zabieg stosujemy w celu usunięcia przebarwień, plam czy zmniejszenia liczby piegów. Skóra staje się po nim nieco jaśniejsza, choć jest to efekt znacznie bardziej subtelny od tego, który uzyskamy nakładając tradycyjny makijaż. Mikronakłucia – podobnie jak przy wykorzystaniu dermapenu – pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu staje się ona świeża i bardziej jędrna. Znikają zmarszczki i rozszerzone pory, skóra przestaje się przetłuszczać, ustępują zmiany wywołane trądzikiem i szereg innych niedoskonałości. Efekt utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. 

-->