Dlaczego sterylność salonu piękności i narzędzi jest konieczna?

IMG_6960

Dlaczego sterylność salonu piękności i narzędzi jest konieczna? Zobacz odpowiedzi naszego eksperta

Klienci przychodzący do naszego salonu są dla nas najważniejsi. Liczy się dla nas ich uroda, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Poczucie prawdziwego bezpieczeństwa, z którego nawet sobie zwykle nie zdają sprawy, a często nawet nie mają świadomości, że powinni o nie zapytać. Nasze pomieszczenia i narzędzia są dla nich w pełni bezpieczne. Z całą powagą dbamy o Was na każdym poziomie. Dlatego nie musicie się martwić o sterylność naszych urządzeń i pomieszczeń. 

Salon Black Cat Beauty & Spa, działający w dwóch miejscach Warszawy znany jest z profesjonalizmu we wszystkim, co robi. Jego pracownicy i szefostwo dbają o wszystkie drobiazgi zwiększające, na co dzień Wasz komfort. Szczególne znaczenie przywiązują jednak do czystości i sterylności. Nikt nie pozwoli sobie tutaj na jakiekolwiek zaniedbania. Możecie zresztą przekonać się o tym sami, przychodząc do nas na przykład na darmową konsultacje kosmetologiczną. 

Salony kosmetyczne, ale także zakłady fryzjerskie, studia tatuażów czy gabinety spa są zobowiązane do zachowania określonych warunków higieny na mocy rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z 2004 roku. Nieprzestrzeganie zasad BHP może skończyć się surowymi karami. 

Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje, które powinniście znać wybierając się do takiego miejsca: 

  1. Salony kosmetyczne są odwiedzane przez wielu ludzi każdego dnia. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś z nich nie ma jakiejś choroby, także tej groźnej, przenoszonej przez płyny ustrojowe. Nikt z nas ? ani personel, ani tym bardziej klienci, nie chcą się czymś zarazić. Dlatego tak dbamy o sterylność naszych miejsc i narzędzi. 
  2. Do dezynfekcji w zakładach kosmetycznych można używać jedynie określonych, dopuszczonych przez Państwowy Zakład Higieny, koncentratów służących do sporządzenia roztworów o odpowiednim stężeniu. Narzędzia i urządzenia należy dokładnie umyć, a następnie włożyć do środka dezynfekującego, tak żeby zabić wszystkie bakterie. Po dezynfekcji niezbędna jest sterylizacja i umieszczenie w odpowiednich opakowaniach. Dezynfekujemy oczywiście także pomieszczenia, w których przeprowadzane są zabiegi, fotele, łóżka, ściany i umywalki. 
  3. Sterylizacja i dezynfekcja są niezbędne, bo dzięki temu zabijamy wszelkie mikroorganizmy. Szczególną uwagę należy przywiązywać do miejsc, gdzie naruszona zostanie powierzchnia skóry albo gdzie dojdzie do zranienia. Wtedy do dezynfekcji stosuje się specjalne autoklawy, dopuszczone przez PZH.  
  4. Wszystkie zabiegi związane z naruszeniem ciągłości tkanek powinny być wykonywane w jednorazowych, sterylnych rękawiczkach, fartuchach, specjalnych maseczkach i okularach ochronnych. Wykorzystywane mogą być jedynie bezpieczne waciki, tampony czy gaziki, które na koniec powinny tracić do specjalnego pojemnika na odpady. 
  5. To, czy wybrany przez Was salon gwarantuje bezpieczeństwo możecie sami łatwo sprawdzić. Już na pierwszy rzut oka (a nawet nosa) dowiecie się, jaki jest w nim zapach, czy jest czysto, czy gabinet zabiegowy pachnie świeżością, jak wyglądają fartuchy kosmetologa, czy myje i dezynfekuje ręce przed i po zabiegu, czy dezynfekuje stopy i dłonie swoich klientów. Oczywiste wydaje się korzystanie z jednorazowych pilniczków, szpatułek, które po użyciu trafiają do kosza na odpady. Inne zasady pracy są nieakceptowalne. 
  6. Pamiętajcie, że zawsze możecie zapytać personel, czy ich narzędzia są jednorazowe, poprosić o ich otwarcie przy Was, spytać czy wszystkie urządzenia i pomieszczenia są sterylne. Na pewno nikt nie odmówi Wam odpowiedzi na te pytania. Oczywiście możecie też poprosić o pokazanie Wam, w jakich warunkach przechowywana jest aparatura. 

Wszystkich tych zasad przestrzegamy w naszych salonach Black Cat Beauty & Spa, który znajdziecie w Warszawie na Pradze, na Grochowie i już wkrótce w kolejnej dzielnicy Warszawy.  ? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że zaufanie klientów można stracić tylko raz. Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego szczególną wagę przykłady do dezynfekcji i sterylizacji miejsc, gdzie się nimi zajmujemy. Ani My ani Oni nie zobaczymy bakterii czy innych niebezpiecznych żyjątek. Wiemy jednak, że one tam mogą być, dlatego tak dbamy o to by nasze salony były dla Was bezpieczne ? zapewnia Elżbieta Miszczak szefowa Black Cat Beauty & Spa.

Umów się na wizytę do salonów Black Cat Beauty & Spa!!! #ZostańLepsząWersjąSiebie

-->