fbpx

Plazma azotowa vs. elektrokoagulacja! ABC zabiegów!

 

 Plazma azotowa vs. elektrokoagulacja! ABC zabiegów!

 

Uszkodzić skórę, by ją wyleczyć? Sparzyć, aby uzdrowić? Tak, na tym – w dużym skrócie – polega zabieg elektrokoagulacji. I jest on znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne użycie skalpela. Podobnie jak blefaroplastyka powiek plazmą azotową – poprawiająca ich wygląd bez ingerencji chirurga czy lasera.

Kurzajki, brodawki, torbiele, rozszerzone naczynia krwionośne, ale także choćby zbędne owłosienie – to tylko niektóre spośród zmian i niedoskonałości skóry, które usunąć można stosując elektrokoagulację. – Zabieg rzeczywiście polega na doprowadzeniu do bardzo niewielkich i ściśle kontrolowanych uszkodzeń tkanki w miejscach, w których doszło do jej niepożądanych zmian – tłumaczy Elżbieta Miszczak, właścicielka warszawskich salonów kosmetycznych Black Cat Beauty and Spa. Dzięki użyciu specjalnej igły (która miewa rozmaite kształty i rozmiary, uzależnione od wielkości i rodzaju zmian tkanek) doprowadza się do kontaktu skóry z prądem o wysokiej częstotliwości. Następuje ścięcie białka w miejscu, w którym przeprowadzono zabieg, dzięki czemu usuwane są kurzajki czy brodawki. Elektrokoagulacja, jako metoda bezinwazyjna, pozwala na uniknięcie zdecydowanie bardziej nieprzyjemnych sposobów usuwania niedoskonałości.  

Nie oznacza to, że sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Poziom bólu pozwala jednak na jego przeprowadzanie bez znieczulenia, choć w niektórych miejscach i w przypadku niektórych pacjentów bywa ono (miejscowo) stosowane. Elektrokoagulacja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Pozwala uniknąć blizn i ran, niewielkie strupki, które mogą po niej wystąpić, goją się w czasie od kilku dni do 3 tygodni. Z elektrokoagulacji – ze względu na użycie w jej czasie prądu, nie mogą korzystać osoby, które przebyły chorobę nowotworową, mają rozrusznik serca lub pompę insulinową. 

Jeszcze mniej angażującym pacjenta zabiegiem jest blefaroplastyka plazmą azotową. – To – mówiąc najbardziej obrazowo – usunięcie nadmiaru skóry z powiek, co pozwala na uzyskanie świeżego, młodszego i bardziej pogodnego wyrazu twarzy – wyjaśnia Elżbieta Miszczak. Blefaroplastyka, w odróżnieniu od elektrokoagulacji, nie niszczy jednak niepotrzebnych tkanek, działa natomiast jak naturalny peeling, odsłaniając zdrową warstwę skóry, na której nie występują niedoskonałości takie jak zmarszczki, plamki czy przebarwienia. Wykorzystanie plazmy pozwala na uniknięcie ingerencji skalpelem – co w związku z długą i bolesną rekonwalescencją zniechęcało do podobnych zabiegów, a także eliminuje konieczność korzystania z lasera – którego użycie groziło przebarwieniami skóry. 

Blefaroplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. W jego trakcie skóra nie zostaje uszkodzona i nie krwawi. Jedyną występującą bezpośrednio po zabiegu niedogodnością może być opuchlizna, która jednak ustępuje już po kilku dniach. Długotrwałe efekty działania plazmy azotowej są natomiast widoczne już po pierwszym jej użyciu i mogą się utrzymywać nawet do czterech lat.

Lifting skóry bez skalpela. Skuteczne metody

Lifting skóry bez skalpela. Skuteczne metody
Nasze Salony Praga PÓŁnoc

Są osoby, które panicznie boją się skalpela. Szukają w Internecie bezinwazyjnych metod polepszenia swojej urody bez konieczności chirurgicznego zabiegu. Dla takich osób działający w dwóch miejscach Warszawy salon Black Cat Beauty & Spa ma specjalną ofertę. 

– Naszym klientom pomagamy za pomocą zabiegu HiFU oraz dzięki specjalnej metodzie liftingu skóry, przeprowadzanej przy użyciu fal radiowych ? opowiada Elżbieta Miszczak, właścicielka naszego salonu. Zapewnia, że to metody sprawdzone, skuteczne, a co najważniejsze chwalone przez osoby, które z nich skorzystały. ? Panie i panowie polecają nasze usługi swoim znajomym, którzy nas odwiedzają i wychodzą zadowoleni, a czasami mile zaskoczone. Bo nie każdy wierzy, że bez skalpela można odnieść aż taki efekt ? mówią specjaliści od urody.   

HiFU. Skutecznie i bezpiecznie 

Ten zabieg to alternatywa dla chirurgicznego liftingu i ujędrniania skóry. Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych środków medycyny estetycznej. Nie jest długotrwały, szybko widać efekty, a co najważniejsze nie musicie przechodzić po nim długiej rekonwalescencji. 

Skoro nie skalpel to, co? Otóż do poprawy skóry naszych klientów wykorzystujemy ultradźwięki. Działamy podskórnie a nie na powierzchni ciała. Fale przechodzą w głąb skóry i powodują kontrolowanego poparzenia. Brzmi niepokojąco? Tylko na pozór. To, bowiem właśnie dzięki temu kontrolowanemu przez specjalistów zabiegowi organizm rozpoczyna proces regeneracji i stopniowej odbudowy włókna kolagenowego. – Stają się one krótsze niż przed zabiegiem, co to powoduje ujędrnienie i napięcie skóry twarzy ? opowiada Elżbieta Miszczak. A to daje spektakularne wyniki. Zabieg HiFU (high intensity focused ultrasound) jest przeznaczony szczególnie dla osób dojrzałych. 

Fale radiowe zamiast lasera

To kolejna metoda na poprawę naszego ciała bez użycia lasera. Za pomocą specjalistycznej, sprawdzonej metody możemy dokonać liftingu skóry na niemal całym ciele. W naszych salonach działamy na twarz, szyje, dekolt, biust, a także na plecy, ramiona, brzuch, pośladki i nogi. Zabieg działa silnie liftingująco ze względu na stymulacje włókien kolagenowych i wyrównuje strukturę skóry oraz jej koloryt. – Przy pomocy fal radiowych na twarzy możemy na przykład zredukować opadające powieki owalu, blizny potrądzikowe oraz wydzielanie łoju ? wyjaśniają eksperci od tego typu zabiegu pracujący w warszawskich salonach Black Cat Beauty & Spa.  

Fale radiowe nie tylko niwelują skutki starzenia się, ale także działają zapobiegawczo. Efekty są widoczne już po pierwszych zabiegach, które są bezbolesne i nieinwazyjne. Nie ma efektów ubocznych, a na skórze nie ma znaków ingerencji. 

W naszych zabiegach wykorzystujemy specjalistyczne urządzenia GSD Biorad, które korzystają z najnowszej technologii ART i połączenia dwóch rodzajów fali radiowych z nowoczesnym systemem chłodzenia. To pozwala na poniesienie wydajności zabiegów i poziomu ich bezpieczeństwa.

Zostań lepszą wersją siebie

Przychodząc do naszych salonów pamiętaj, że kierujemy się mottem ?Zostań lepszą wersją siebie”.  Black Cat Beauty & Spa to miejsce oferujące terapie skrojone na miarę oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Medycyna estetyczna, szeroko pojęta terapia anti-aging, laseroterapia, podologia, a także klasyczna kosmetyka i Spa. Wszystko w jednym miejscu. 

Zapraszamy na darmową konsultację. Zdiagnozujemy typ Waszej skóry, określimy jej potrzeby, doradzimy odpowiednie produkty i zabiegi kosmetologiczne, przygotujemy skuteczny plan pielęgnacji domowej, a przede wszystkim porozmawiamy. I nie obawiajcie się, że nasze zabiegi będą zbyt kosztowne. Ceny są przystępne, bo przecież w tym wszystkim nie chodzi tylko o to by zarobić, ale też o to byście czuły się piękne, wyjątkowe i radosne.  

Osiem faktów, których nie wiesz o kosmetologach

IMGP3212Osiem faktów, których nie wiesz o kosmetologach

Czasy, kiedy kobiety i mężczyźni sami dbali o swoja skórę dawno już minęły. Oczywiście zdarzają się ludzie, którzy sami starają się zadbać o swoje ciało w domu, ale coraz więcej osób chce by zajęli się nimi specjaliści. Dlatego coraz większe znaczenie zyskuje zawód kosmetologa. Już nie wystarcza kosmetyczka w maleńkim gabinecie. Pilnie poszukiwani są teraz wszechstronni fachowcy do profesjonalnych salonów urody! 

Jeżeli chcecie zadbać o swoją skórę, tak by efekty były jak najszybciej widziane, a do tego długoterminowe, a zabiegi bezpieczne dla Waszego zdrowia, to musicie wybrać najlepszych i sprawdzonych specjalistów. Wybierając się do gabinetu kosmetycznego oddajecie się w ręce kosmetologów, często nawet nie wiedząc, co mogą zrobić i jak szeroki jest zakres ich działań. Stąd często zaskoczenie. Zapraszamy Was do naszego salonu Black Cat Beauty & Spa, działającego w dwóch miejscach Warszawy, w którym kierujemy się mottem ?Zostań lepszą wersją siebie?. U nas poznacie najlepszych fachowców. Zapraszamy Was na darmową konsultację kosmetologiczną. – Zdiagnozujemy typ Waszej skóry, określimy jej potrzeby, doradzimy odpowiednie produkty i zabiegi, przygotujemy skuteczny plan pielęgnacji domowej, a przede wszystkim porozmawiamy o tym, co możemy zrobić dla Ciebie ? opowiada Elżbieta Miszczak, właścicielka naszego salonu. 

Kosmetolog to nie kosmetyczka

Jeżeli wybieracie się po raz pierwszy do profesjonalnego salonu urody może Was zdziwić, że spotkacie się tam właśnie z kosmetologiem. To już nie te czasy, kiedy przyjmowała Was kosmetyczka, czyli pani w ?białym fartuszku?, która zajmowała się Waszymi paznokciami czy brwiami oraz radziła, jakiego kremu i lakieru używać. Teraz to wykwalifikowany specjalista. 

Kosmetolog ? samouk czy profesjonalista?

No właśnie, minęły już czasy, kiedy kosmetolog był amatorem, który uczył się i nabierał doświadczenia podczas pracy ze swoimi klientami lub na kilkudniowym kursie. Teraz to profesjonalista, który nierzadko skończył specjalne studia i ma tytuł magistra uniwersytetu medycznego. Jest doświadczony i wie, co może zrobić, a czego lepiej nie robić, aby nie narazić zdrowia osób, którymi się zajmuje. Dodatkowo przechodzi kolejne kursy i zdobywa certyfikaty, doskonaląc swoje umiejętności. I dlatego takich specjalistów powinniśmy przede wszystkim szukać. 

Dlaczego ważne są kosmetologiczne szkolenia?

Bo co roku na rynku pojawia się wiele nowości. Nowe produkty, nowe urządzenia i nowe zabiegi, które w jeszcze lepszy sposób pomagają zadbać o Waszą urodę. Żeby z nich korzystać, trzeba zdobywać nową wiedzę. Czasami też kosmetolodzy na sobie samych najpierw sprawdzają nowe produkty, a nawet nowoczesną aparaturę, by jak najlepiej służyć poradą swoim klientom. I my takich specjalistów w swoim salonie mamy. Zapytajcie ich, może opowiedzą Wam, jakie nowinki w świecie kosmetologów pojawiły się w ostatnim roku. Możecie przy okazji poznać nowe, ciekawe informacje! A wtedy na pewno chętnie do nas wrócicie.

Zawód kosmetolog

Zapewne nie wszyscy z Was wiedzą, że Ministerstwo Pracy zalicza kosmetologa do zawodów medycznych. Nie ma sporządzonego wykazu zabiegów, które może wykonywać kosmetolog, a jakimi już powinien się zająć lekarz. Dlatego tak ważne są jego wykształcenie, kompetencje i szeroka wiedza. 

Jak działa profesjonalny kosmetolog?

Przede wszystkim zaczyna od wywiadu ze swoim klientem i rozmawia o tym, czego On potrzebuje. Taka rozmowa jest bardzo ważna, bo dobry specjalista nie tylko mówi, ale przede wszystkim słucha. A później radzi, co można zrobić by Wasza skóra wyglądała jak najkorzystniej. Po wywiadzie kosmetolog proponuje konkretne zabiegi i kosmetyki. Następnie umawia się na wizytę i przeprowadza zabiegi, ale później też radzi, co możecie zrobić jeszcze sami w domu. Sugeruje nawet jak zmienić tryb Waszego życia. Macie gwarancję, że zna się na fizjologii i anatomii, dietetyce czy dermatologii. Czyli posiada wszechstronną, dogłębną wiedzę. Oczywiście, kiedy jest taka potrzeba konsultuje się także z lekarzami.

Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetolog przede wszystkim kompleksowo podchodzi do Waszej urody. Nie skupia się tylko na jednym elemencie. Możecie liczyć na to, że przeprowadzi zabiegi kosmetyczne w sposób profesjonalny. Zajmie się nie tylko rozwiązywaniem problemów, czyli na przykład oczyszczaniem i ujędrnianiem skóry, ale także będzie działał profilaktycznie. Kosmetolog może przeprowadzić nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, ale także bardziej inwazyjne, czyli zajmie się leczeniem cellulitu, wypełnianiem zmarszczek czy usuwaniem znamion. Oczywiście doradzi też jak pielęgnować Wasze ciało oraz jakich używać kosmetyków i preparatów. 

Kosmetolog. Zawód, który nie potrzebuje parytetów

W tej branży pracują zdecydowanie w większości kobiety. Nie pomylimy się, jeżeli stwierdzimy, że ponad 99 procent kosmetologów to panie. Dlaczego? Zdecydowana większość klientów twierdzi, że kobiety są o wiele bardziej wrażliwe na piękno, delikatniejsze i bardziej rozumieją inne panie, które przychodzą po poradę. I lubią sobie porozmawiać. Chociaż oczywiście ro stereotypy, ale w tym akurat zajęciu się sprawdzają. Dlatego zawód kosmetologów nie potrzebuje parytetów. Może, więc powinniśmy mówić kosmetolożka, a nie kosmetolog? Ale ten problem zostawmy językoznawcom.

Ale nie tylko kobiety?

No właśnie. Pamiętajcie, że w salonach kosmetycznych możecie spotkać nie tylko kobiety ? kosmetologów, ale także panów, świetnych specjalistów w tym zawodzie. Dlatego nie zrażajcie się od razu do mężczyzn. Dajcie im szanse, oni też są dobrymi fachowcami!

Na spotkanie z profesjonalnymi kosmetologami zapraszamy do naszych salonów Black Cat Beauty & Spa, który znajdziecie w Warszawie na Pradze, na Grochowie, a wkrótce również na Targówku. 

Mezoterapia zabieg dla Ciebie

50248169_2350602178292402_7546421920355319808_n 

Zabiegi estetyczne od dawna nie są tabu. A usuwanie niedoskonałości urody od dawna nie powinno kojarzyć się ze skalpelem, opuchlizną i długotrwałą rekonwalescencją. Mezoterapia, dermapen czy bb glow – to trzy spośród najpopularniejszych ostatnio zabiegów, które pomagają wyglądać i poczuć się lepiej – natychmiast i niemal bezboleśnie.

– Mezoterapia to nic innego jak szybka (i zdrowa) droga na skróty – tłumaczy Elżbieta Miszczak, właścicielka warszawskich salonów kosmetycznych Black Cat Beauty and Spa. – Zamiast podawać leki tradycyjną metodą, choćby w tabletkach, obciążając przy tym wątrobę, żołądek czy nerki, aplikujemy je bezpośrednio do miejsca, w którym mają działać. 

Igłowo – dzięki strzykawkom o wyjątkowo cienkich igłach i specjalnym urządzeniom wykonującym mikronakłucia lub nieinwazyjnie – wykorzystując prąd o wysokiej częstotliwości, wstrzykujemy lekarstwa do skóry właściwej – tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. W ten sposób możemy aplikować (przede wszystkim odmładzająco na twarz, dekolt i dłonie, a także – w celu pobudzenia wzrostu włosów – na skórę głowy) witaminy, kofeinę, kwas hialuronowy, aminokwasy, sole mineralne i szereg innych substancji. 

Dermapen jest kolejnym krokiem w ewolucji podobnych, nieoperacyjnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. ?Pen? (po angielsku długopis) nieprzypadkowo występuje w nazwie. Dermapen wyglądem przypomina bowiem długopis, a wyposażony jest w 12 ultracienkich igieł, wykonujących nakłucia sięgające nie głębiej niż na 2,5 milimetra pod powierzchnię skóry. Kluczowe – i być może zaskakujące – jest to, co ma się dzięki podobnym nakłuciom dostać do organizmu. Otóż jest to… absolutnie nic. – Dermapen nie służy bowiem do aplikowania leków, istotą jego działania jest pobudzanie skóry do regeneracji – mówi Elżbieta Miszczak. Nakłucia wywołują bowiem mikrouszkodzenia, te zaś stymulują tkanki do wytwarzania włókien kolagenowych. Proces odbudowy zmusza organizm do produkcji elastyny i proteoglikanów, co wpływa z kolei na ujędrnienie skóry. Dermapen pomaga w pozbyciu się cellulitu, zmarszczek, blizn, rozstępów czy znamion.

BB glow to jeszcze jedno bezbolesne (wykonywane w znieczuleniu miejscowym), nieinwazyjne rozwiązanie, które służy poprawie wyglądu, a wykorzystuje metodę mezoterapii. Z pomocą kolejny raz przychodzą więc mikroigły – tym razem służące wstrzykiwaniu pod skórę substancji odżywczych, które powodują jej rozjaśnienie i wygładzenie. Zabieg stosujemy w celu usunięcia przebarwień, plam czy zmniejszenia liczby piegów. Skóra staje się po nim nieco jaśniejsza, choć jest to efekt znacznie bardziej subtelny od tego, który uzyskamy nakładając tradycyjny makijaż. Mikronakłucia – podobnie jak przy wykorzystaniu dermapenu – pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu staje się ona świeża i bardziej jędrna. Znikają zmarszczki i rozszerzone pory, skóra przestaje się przetłuszczać, ustępują zmiany wywołane trądzikiem i szereg innych niedoskonałości. Efekt utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. 

Endermologia i karboksyterapia – idealne połączenie dla wymarzonej sylwetki.

52467444_2401803583172261_858145886058840064_n Endermologia i karboksyterapia
– idealne połączenie dla wymarzonej sylwetki.57453560_2497236086962343_6878641324296241152_n

 

Medycyna estetyczna rusza na pomoc ku doskonałej sylwetce. Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety były zdane tylko na siebie. Musiały same zadbać o dietę, ćwiczenia fizyczne czy zabiegi kosmetyczne. Robiły wszystko, co mogły, by wyglądać jak najlepiej. Wymagało to naprawdę wiele czasu, a często efekty nie były zadowalające. Teraz panie mogą postawić na specjalistów i liczyć na szybki efekt. Jak tego dokonać? O tym przeczytacie poniżej. 

Black Cat Beauty & Spa, działa w dwóch miejscach w Warszawie. Naszym mottem przewodnim jest: ?Zostań lepszą wersją siebie”.
Oferujemy nowoczesne zabiegi, między innym endermologię i karboksyterapię. Dla naszych wyjątkowych klientów przygotowujemy indywidualne terapie z wykorzystaniem sprzętów HighTech oraz wyselekcjonowanych preparatów. Elżbieta Miszczak, właścicielka naszego salonu zapewnia: Te nazwy zabiegów tylko brzmią poważnie, nie musicie się niczego obawiać. – To nie boli. A efekt jest taki, że często panie mówią nam ?nie wierzyłam, że to się uda? – dodaje z uśmiechem.  

Endermologia. Jak skutecznie walczyć z cellulitem? 

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się specjalistyczny masaż. Ten niezmiernie popularny zabieg jest nieinwazyjny, a co najważniejsze przyjemny. Można się, w jego trakcie, dodatkowo zrelaksować i pomyśleć o czymś miłym. Na przykład o tym, jakie doskonałe przyniesie efekty. Nasi kosmetolodzy podczas zabiegu wykorzystują najnowsze narzędzia wyposażone w rolki, które uginają skórę i stymulują proces lipolizy – czyli usuwania tłuszczu. Zabieg, zdaniem ekspertów od urody, jest naprawdę skuteczny. Jeżeli więc chcecie walczyć z cellulitem, wymodelować swoją sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową bez używania skalpela lub poprawić ukrwienie skóry, skorzystajcie z naszego zabiegu endermologii. Efekt widać już po kilku sesjach!

Karboksyterapia. Sprawdzona metoda!

To naprawdę przełomowa metoda regenerująca skórę od wewnątrz. Działa tam, gdzie nie można zastosować kosmetyków i innych środków. Jest wypróbowana i skuteczna. Za pomocą tego wielokierunkowego zabiegu, przy pomocy profesjonalnej aparatury, możemy poprawić wygląd praktycznie całego ciała. Idealnie działa na rozstępy i cellulit, minimalizuje blizny, redukuje podwójny podbródek, a także sprawia, że zmarszczki i cienie pod oczami są znacznie mniej widoczne. Nasi fachowcy wstrzykują dwutlenek węgla w ściśle określne miejsca pod skórą. ? Gaz równomiernie rozchodzi się w tkankach, dzięki czemu skóra staje się odżywiona i dotleniona. Dodatkowo stymuluje procesy regeneracji tkanek ? wyjaśnia Elżbieta Miszczak, właścicielka naszego salonu. Black Cat Beauty & Spa specjalizuje się właśnie w tego typu zabiegach. 

Wizyta w naszym salonie, który oferuje takie skuteczne metody daje niepowtarzalną okazję, aby zadbać o swój piękny wygląd i cudowne samopoczucie. Nasi wykwalifikowani specjaliści oferują profesjonalną obsługę, do której używają najwyższej klasy produktów. Oczywiście zapytacie ?ile to kosztuje??. Naprawdę nie jest to duża kwota.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do jednego z naszych salonów, lub odwiedź nasze profile na Booksy.

UMÓW SIĘ JUŻ TERAZ !

Dlaczego sterylność salonu piękności i narzędzi jest konieczna?

IMG_6960

Dlaczego sterylność salonu piękności i narzędzi jest konieczna? Zobacz odpowiedzi naszego eksperta

Klienci przychodzący do naszego salonu są dla nas najważniejsi. Liczy się dla nas ich uroda, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Poczucie prawdziwego bezpieczeństwa, z którego nawet sobie zwykle nie zdają sprawy, a często nawet nie mają świadomości, że powinni o nie zapytać. Nasze pomieszczenia i narzędzia są dla nich w pełni bezpieczne. Z całą powagą dbamy o Was na każdym poziomie. Dlatego nie musicie się martwić o sterylność naszych urządzeń i pomieszczeń. 

Salon Black Cat Beauty & Spa, działający w dwóch miejscach Warszawy znany jest z profesjonalizmu we wszystkim, co robi. Jego pracownicy i szefostwo dbają o wszystkie drobiazgi zwiększające, na co dzień Wasz komfort. Szczególne znaczenie przywiązują jednak do czystości i sterylności. Nikt nie pozwoli sobie tutaj na jakiekolwiek zaniedbania. Możecie zresztą przekonać się o tym sami, przychodząc do nas na przykład na darmową konsultacje kosmetologiczną. 

Salony kosmetyczne, ale także zakłady fryzjerskie, studia tatuażów czy gabinety spa są zobowiązane do zachowania określonych warunków higieny na mocy rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z 2004 roku. Nieprzestrzeganie zasad BHP może skończyć się surowymi karami. 

Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje, które powinniście znać wybierając się do takiego miejsca: 

  1. Salony kosmetyczne są odwiedzane przez wielu ludzi każdego dnia. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś z nich nie ma jakiejś choroby, także tej groźnej, przenoszonej przez płyny ustrojowe. Nikt z nas ? ani personel, ani tym bardziej klienci, nie chcą się czymś zarazić. Dlatego tak dbamy o sterylność naszych miejsc i narzędzi. 
  2. Do dezynfekcji w zakładach kosmetycznych można używać jedynie określonych, dopuszczonych przez Państwowy Zakład Higieny, koncentratów służących do sporządzenia roztworów o odpowiednim stężeniu. Narzędzia i urządzenia należy dokładnie umyć, a następnie włożyć do środka dezynfekującego, tak żeby zabić wszystkie bakterie. Po dezynfekcji niezbędna jest sterylizacja i umieszczenie w odpowiednich opakowaniach. Dezynfekujemy oczywiście także pomieszczenia, w których przeprowadzane są zabiegi, fotele, łóżka, ściany i umywalki. 
  3. Sterylizacja i dezynfekcja są niezbędne, bo dzięki temu zabijamy wszelkie mikroorganizmy. Szczególną uwagę należy przywiązywać do miejsc, gdzie naruszona zostanie powierzchnia skóry albo gdzie dojdzie do zranienia. Wtedy do dezynfekcji stosuje się specjalne autoklawy, dopuszczone przez PZH.  
  4. Wszystkie zabiegi związane z naruszeniem ciągłości tkanek powinny być wykonywane w jednorazowych, sterylnych rękawiczkach, fartuchach, specjalnych maseczkach i okularach ochronnych. Wykorzystywane mogą być jedynie bezpieczne waciki, tampony czy gaziki, które na koniec powinny tracić do specjalnego pojemnika na odpady. 
  5. To, czy wybrany przez Was salon gwarantuje bezpieczeństwo możecie sami łatwo sprawdzić. Już na pierwszy rzut oka (a nawet nosa) dowiecie się, jaki jest w nim zapach, czy jest czysto, czy gabinet zabiegowy pachnie świeżością, jak wyglądają fartuchy kosmetologa, czy myje i dezynfekuje ręce przed i po zabiegu, czy dezynfekuje stopy i dłonie swoich klientów. Oczywiste wydaje się korzystanie z jednorazowych pilniczków, szpatułek, które po użyciu trafiają do kosza na odpady. Inne zasady pracy są nieakceptowalne. 
  6. Pamiętajcie, że zawsze możecie zapytać personel, czy ich narzędzia są jednorazowe, poprosić o ich otwarcie przy Was, spytać czy wszystkie urządzenia i pomieszczenia są sterylne. Na pewno nikt nie odmówi Wam odpowiedzi na te pytania. Oczywiście możecie też poprosić o pokazanie Wam, w jakich warunkach przechowywana jest aparatura. 

Wszystkich tych zasad przestrzegamy w naszych salonach Black Cat Beauty & Spa, który znajdziecie w Warszawie na Pradze, na Grochowie i już wkrótce w kolejnej dzielnicy Warszawy.  ? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że zaufanie klientów można stracić tylko raz. Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego szczególną wagę przykłady do dezynfekcji i sterylizacji miejsc, gdzie się nimi zajmujemy. Ani My ani Oni nie zobaczymy bakterii czy innych niebezpiecznych żyjątek. Wiemy jednak, że one tam mogą być, dlatego tak dbamy o to by nasze salony były dla Was bezpieczne ? zapewnia Elżbieta Miszczak szefowa Black Cat Beauty & Spa.

Umów się na wizytę do salonów Black Cat Beauty & Spa!!! #ZostańLepsząWersjąSiebie

-->